Komunikaty o sytuacji w Egipcie 2012

Portret użytkownika Maja Koladko
Offline

2012.08.08

W związku z powtarzającymi się incydentami powodującymi znaczne utrudnienia w poruszaniu się po niektórych rejonach Egiptu i potencjalnie zagrażającymi bezpieczeństwu turystów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu.

MSZ jednocześnie uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym.

Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

tekst oryginalny: http://www.msz.gov.pl/Egipt,-,ostrzezenie,przed,wyjazd...

Pozdrawiam ciepło, Maja tel 664 304 664 maja @ najlepszewakacje.pl
czw., 09/08/2012 - 11:08
Portret użytkownika Maja Koladko
Offline

info od Rainbow Tours:Zajmując stanowisko w sprawie komunikatu opublikowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniu 08.08.2012 na temat bieżącej sytuacji panującej w Egipcie informujemy, że programy naszych wycieczek objazdowych nie pokrywają się z miejscami w których czasowo występują niepokoje społeczne. Ogniska tychże niepokojów zlokalizowane są w północnej części Półwyspu Synaj w okolicy Strefy Gazy, czyli około 1200 km od szlaków naszych wycieczek oraz wakacyjnych kurortów. Bezpieczeństwo naszych klientów jest najważniejsze, dlatego pracujemy zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa stosując się do zaleceń egipskich władz. Dodatkowo również informujemy, że wszelkie działania rządu egipskiego wspierane są przez władze Izraela.Pragniemy powiadomić, że jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Konsulem oraz naszymi kontrahentami, rezydentami i pilotami aktualnie prowadzącymi grupy w Egipcie. Bazując na informacjach otrzymanych z powyższych źródeł stwierdzamy, iż na chwile obecną nie ma konieczności modyfikacji programów wycieczek udających się do Egiptu.Sytuację w Egipcie analizujemy na bieżąco. O ewentualnych zmianach naszego stanowiska będziemy Państwa informować na bieżąco.

Pozdrawiam ciepło, Maja tel 664 304 664 maja @ najlepszewakacje.pl
czw., 09/08/2012 - 11:38
Portret użytkownika Lukas Koladko
Offline

W rozmowie z moimi Klientami którzy własnie powrócili z wakacji w Egipcie: " - ale o co chodzi? jakie znowu zamieszki..? :)"

 
Generalnie uważam, że Egipt jest narodem szybko rozwijającym się, mocno zblizonym do wielu innych, bardziej proeuropejski niż np. kilku naszych wschodznich sąsiadów. Mieszkańcy Egiptu mają prawo do okazywania swojego niezadowolenia z życia i wyrażania opinii publicznie. Chcą się krzształcić i rozwijać i własnie tego im powinni zazdrosić inne kraje. Ich zachowanie niczym nie różni się od sytuacji gdybyśmy pojawili się w czasie strajku w Atenach czy Madrycie. Nie widzę różnic poza klimatem który ogranicza mocno Egipską infrastrukturę.
 
Egipskie kurorty sa i bedą bezpieczne ponieważ naród egipski powstał i wychował się na turystyce. Egipcjanie zdają sobie sprawę, że turysta jest w ich kraju motorem PKB a Beduini - analfabeci chcą to nawet wykorzystać w calach negocjacji z rządem. Nowy rząd ma trudne zadanie do wykonania i mam nadzieję, że podoła wyzwaniu. Trzymam kciuki bo osobiście uwielbiam wypoczywac w Egipskich kurortach, zwłaszcza kiedy w Polsce jest zimno, szaro buro i ponuro.
 
n.d.
pt., 10/08/2012 - 13:26
Portret użytkownika Lukas Koladko
Offline

Jak bumerang powraca temat bezpieczeństwa w Egipcie. Mimo, że rzecz sie dzieje w Izraelu i  Strefie Gazy to i tak Klienci pytaja o Egipt. Tak to juz jest z krajami arabskimi :)

Na dzień dzisiejszy (20.11.2012) nie ma żadnych powodów do obaw. Istotnie, Egipt bierze udział w sprawie ale jako mediator raczej, niżeli strona konfliktu. IMHO, wIększości krajów arabskich zależy na rozluźnieniu atmosfery.

Link do ciekawego bloga o aktualnościach z Izraela:

http://www.izrael.badacz.org/historia/news.html

n.d.
wt., 20/11/2012 - 11:52

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <u> <i> <b> <url> <img> <email> <quote>

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
To pytanie zapobiega spamowi.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.